Bílí Tygři Liberec

Divoká přestřelka pro Litvínov. Tygři nestačili na krušnohorského soka 3:6

Date of publication Author Jan Kordík

Litvínov/Liberec - Zápas hraný na druhý svátek vánoční na ledě Litvínova přinesl bohatou gólovou nadílku. Hned v úvodní dvacetiminutovce totiž padlo celkem šest branek, z toho však čtyři do té tygří. Další vývoj duelu již byl o mnoho klidnější, zvrat ve skóre se už ale neudál. Všechny body tak zůstaly po výhře 6:3 na domácí půdě chemiků.

30. kolo, úterý 26. prosince 2023
6:3
(4:2, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 2. Abdul (Kirk, Válek), 12. O. Kaše, 13. O. Kaše (Jaks, D. Kaše), 18. D. Kaše (Koblasa, O. Kaše), 31. Jurčík (Kudrna), 55. Hlava (O. Kaše) – 2. Bulíř (Klíma, Birner), 17. Rychlovský, 56. Šír (Vlach). Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Brejcha, Hnát. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 5042. Střely na branku: 28:38. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3.

HC VERVA Litvínov

M. Tomek (Klika) – Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel (A), Czuczman, Šalda – Koblasa, Gut, Kudrna – O. Kaše (C), D. Kaše (A), Hlava – Abdul, Kirk, Válek – Havelka, Jurčík, Urban.

Pařík (D. Král) – McCoshen, Knot, Ivan, Melancon, Derner, Budík – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Birner (C), Bulíř (A), Klíma – Vlach, Šír, Pérez.

Úvodní perioda duelu v Litvínově divokou přestřelku. Již ve druhé minutě vyslal Tygry do vedení završením úniku do odkryté domácí klece Michal Bulíř - 0:1. Hned dvanáct sekund nato ale bylo skóre opět na pomyslné nule. Pohotově totiž z levé strany přispěchal s vyrovnáním litvínovský Jindřich Abdul - 1:1.

Ve 12. minutě dokázali chemici úspěšně ubránit oslabení a díky brejkové situaci Ondřeje Kašeho zakončené bekhendem otočit vývoj zápasu - 2:1. Nedlouho poté dostali Litvínovští k dispozici také svou vlastní přesilovku. Tu ukončil předčasně tečí těsně před Paříkem Ondřej Kaše a posunul náskok svého celku již na dvě trefy - 3:1.

To nicméně nebylo z první části vše. Ve vlastním oslabení dokázal ujet Jakub Rychlovský a snížit v pádu mezi betony Mateje Tomka - 3:2. Domácí však svou početní výhodu, vylepšenou na dvojnásobnou, dokázali zužitkovat a po ráně Davida Kašeho z pravé strany vedli znovu o dvě branky - 4:2.

Druhá třetina přinesla zklidnění a Tygři mohli v několika případech snížit, do třígólového rozdílu ale naopak odskočil Litvínov. Jeho v pořadí pátá branka byla připsána po šťastném odrazu Ondřeji Jurčíkovi a do liberecké klece přišel Daniel Král - 5:2.

Ten dlouho odmítal litvínovské střelce, nakonec ale byl přece jen donucen kapitulovat. Puk před Králem dokázal pět minut před koncem tečovat Nicolas Hlava - 6:2. Na tuto trefu ještě dokázal odpovědět od modré Jan Šír, pouze tak ale upravil konečný stav na 3:6 pro šelmy.

Ohlasy

Filip Pešán
„Do Litvínova jsme přijeli s cílem odehrát co nejvíce minut v rovnovážném stavu, protože jsme věděli, že domácí mají velmi kvalitní a efektivní přesilové hry. Což se nám poslední zápasy nedařilo. Vyloučených na naší straně bylo strašně moc a s takovýmhle počtem se zápas vyhrát nedá. Utkání se v přesilových hrách zlomilo a rozhodlo. Jako další zlomovou situaci vidím to, když jsme po našem dobrém vstupu a vstřelené brance do několika vteřin inkasovali okamžitě vyrovnávací gól, který domácí nakopl. A poté přišly i zmiňované přesilové hry, které soupeř využil. Zápas, který mohl skončit i 8:8, byl pro diváka vynikající. Bohužel jsme narazili na velmi slušně chytajícího domácího brankáře a nebyli jsme schopni vstřelit víc než tři branky.“

Karel Mlejnek
„Po dvou porážkách doma jsme rádi, že jsme doma opět po delší době vyhráli. Musím říct, že soupeř byl dominantní v přechodu k nám do pásma. Vytvořil si tam spoustu příležitostí a Matej Tomek měl spoustu těžkých zákroků, tým ale vícekrát podržel. Speciální týmy byly na naší straně a myslím si, že to nakonec utkání rozhodlo.“