Bílí Tygři Liberec

Juniorka: Bílí Tygři si v Olomouci spravili chuť ziskem dvou bodů

Date of publication Author Ondřej Kubát

O l o m o u c - Liberečtí junioři cestovali den po porážce v Opavě do Olomouce. Na Hané se jim podařila první dvacetiminutovka, po které vedli 2:0. Trefili se Niko a kapitán Mizerík. Domácí Kohouti však ve druhé třetině snížili a v poslední minutě utkání při power-play vyrovnali. Prodloužení vítěze neurčilo, rozhodnout tak musela až penaltová lotynka. V té se štěstí přiklonilo na stranu Tygrů, rozdílový gól zajistil blafák Filippiho.

42. kolo, sobota 30. ledna 2010
2:3sn
(0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 37. Mareček (Dostál, Pánek), 60. Dostál (Pánek) – 5. Niko (Filippi, Bittner), 12. Mizerík (Bittner), rozh. náj. Filippi. Rozhodčí: Klimecký - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 23:40. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

HC Olomouc

Vrzala – Ustrnul, Trojan, Škůrek, Finkes, Kvapil, Axman, Spurný – Heža, Husák, Dopita, Pánek, Dostál, Machala, Mareček, Ogrizek.

Jelínek – Niko, Kulda, Šimek, Lacek, Příkazský, Říha, Šefl, Sobotka – Jánošík, Oppelt, Bulíř, Mizerík, Filippi, Skalický, Chlouba, Mulač, Miškovský, Morong, Bittner, Jirků.

Bílým Tygrům vycházely v první periodě přesilové hry. Hráli tři, proměnili dvě. Už v páté minutě se po pohledné kombinaci Bittnera a Filippiho trefil z levého kruhu mezi Vrzalovy betony Ján Niko. Hosté předváděli lepší hokej a zaslouženě se dočkali i druhé trefy. Opět v početní výhodě vyslal Bittner do samostatného úniku Lukáše Mizeríka, a ten nezaváhal – 0:2. Olomoučtí se poté začali osmělovat, vytvořili si také několik šancí, ovšem gólman Jelínek zůstal v úvodní dvacetiminutovce nepřekonán.

Vyrovnaný duel pokračoval i po přestávce. Oba týmy si vytvořily celou řadu šancí, ale gólmani se činili. Především domácí Kohouti si několikrát doslova vylámali zuby na výborném Jelínkovi. Liberecký gólman přesto kapituloval. V sedmatřicáté minutě se před ním zjevil Ondřej Mareček. Jeho první střelu Jelínek sice s vypětím všech sil vyrazil, nicméně na dorážku už nestačil – 1:2.

Ve třetím dějství bojovala obě mužstva o každý metr ledu. Ve 48. minutě si však všichni aktéři museli neplánovaně a nedobrovolně odpočinout, protože se u trestné lavice domácích odchlípla reklama z mantinelu. Ledaři tak museli místo upravit.

Hanáci v závěrečných minutách napli všechny síly, zkusili dokonce hru bez gólmana se šesti bruslaři v poli, což jim přineslo vytoužené vyrovnání. Puk poskakoval v nepřehledné situaci libereckým brankovištěm, nejblíže měl k němu Patrik Dostál, který ho z mezikruží dorazil do sítě – 2:2. Na řadu se tak dostalo prodloužení.

V něm se hra přelévala ze strany na stranu, nicméně branky se nedočkalo ani jedno mužstvo. Rozhodnout tedy musely až samostatné nájezdy. V nich byli šťatsnější hosté, vyhráli v poměru 3:1. Rozhodující nájezd proměnil Tomáš Filippi. Severočeši si tak z Olomouce odvezli dva body.