Bílí Tygři Liberec

Dorost: První osmifinále rozhodly trefy Tomáše Filippiho

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Havířov/Liberec - Vstup do osmifinále liberečtí dorostenci zvládli, když v Havířově vyhráli těsně 2:1. Tygři uspěli v prvním duelu především díky dvěma gólům útočníka <b>Tomáše Filippiho</b>, který tak byl jediným střelcem Severočechů v utkání. Druhý zápas se hraje v sobotu v Liberci, pokud Tygři uspějí, mohou slavit postup do čtvrtfinále.

OF1, čtvrtek 26. února 2009
1:2
(0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 49. Čaja (Mráz, Pilch) - 37. Filippi (Vlach, Dám), 56. Filippi (Jánošík, Morong). Rozhodčí: Klapetek - Jureček, Pala. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 23:41. Průběh utkání: 0:1,1:1,1:2.

AZ Heimstaden Havířov

Galanský - Pilch, Bálint, Čintala, Deutsch, Jaroch, Lešiga, Bezuška P., Jonáš - Puffer, Číp, Miczek, Čaja, Jurko, Procházka, Mráz, Křibík, Mach, Suchý, Bezuška D., Kalus.

Jelínek - Bartejs, Bednárik, Jánošík, Říha, Čechura, Rohal, Najman, Dám - Pálek, Urban, Hloušek, Filippi, Kouba, Psota, Maďar, Slivka, Morong, Miškovský, Vlach.

Do prvního osmifinále vstoupili aktivněji Bílí Tygři, kteří si hned při prvních střídáních vytvořili tlak a několikrát prověřili Galanského, především pokus Moronga ze třetí minuty byl hodně nebezpečný. Ani Jelínek ve druhém brankovišti, ale zcela bez práce nebyl. Své umění musel předvést proti střele Mráze.

Liberečtí se branky nedočkali ani v přesilovce, ve které to nejprve zkoušel Psota a chvíli po něm i Vlach. První jmenovaný pak sám fauloval a nabídl hostům početní výhodu, ani Panteři v ní ale příliš svého protivníka nepokousali. Vyložené šance tak přišly až v samém závěru první dvacetiminutovky. Nejprve ujel Vlach, bekhendový blafák ale Galanský vychytal, stejně jako ránu Maďara, a do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Prostřední část odstartovala přesilovka Havířova a pokus Čintaly, který Jelínek vyrazil. Tygři odpověděli dalším samostatným únikem, do kterého se dostal Filippi, dopadl ale podobně jako v první třetině jeho spoluhráč Vlach. Panteři liberecké šance přežili a sami se vrhli do útoku, v rozmezí devětadvacáté a jedenatřicáté minuty několikrát zaměstnali Jelínka, který měl problémy především s bekhendem Křibíka.

Když pak ve třiatřicáté minutě Kalus místo do odkryté klece zamířil pouze do břevna, udeřili Severočeši. Vlach v rychlém úniku našel volného Tomáše Filippiho, a ten přesnou střelou nedal Galanskému šanci – 1:0.

Úvod poslední dvacetiminutovky rozbila dvě vyloučení. Ani jeden z týmů ale v přesilovce příliš nezahrozil, až když se pokračovalo ve standardním počtu hráčů, mohl vyrovnat aktivní Mráz, v dobré šanci ale vůbec netrefil libereckou klec. Vyrovnání tak přinesla devětačtyřicátá minuta a dvojnásobná početní výhoda domácích. Tlak Panterů vyvrcholil po střele Mráze dorážkou Jiřího Čaje, který nedal Jelínkovi šanci.

Následné minuty byly hodně nervózní a obě mužstva nechtěla udělat chybu. Rozhodnutí tak přišlo až v šestapadesáté minutě, když za katr odešel domácí bek Bálint. Tygři sice v úvodu přesilovky příliš nebezpeční nebyli, pak na sebe ale vzal zodpovědnost Tomáš Filippi a sólo akci zakončil svou druhou brankou v utkání. Domácí se pokusili rychle vyrovnat, ale ani oddechový čas, ani hra bez gólmana branku nepřinesla, a z výhry se tak radovali svěřenci kouče Bouchnera, kteří se ujali vedení v sérii.