Bílí Tygři Liberec

Dorost porazil Kometu Brno až na nájezdy

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c - V patnáctém kole dorostenecké extraligy ztratili liberečtí mladíci první bod. Domácí nechali jít Kometu do jednobrankového vedení, zápas však dokázali otočit díky brankám Vambery a Filippiho. Hosté osm minut před koncem srovnali a zápas dospěl až k nájezdům. V těch byl jediným úspěšným exekutorem liberecký kapitán Adam Jánošík. Tygři tak zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech.

15. kolo, pátek 24. října 2008
3:2sn
(1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 6. Vambera (Urban), 28. Filippi (Maďar), rozhodující nájezd Jánošík – 4. Crhák (Touška, Krejčiřík), 52. Maša. Rozhodčí: Luczkón - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 5:6, navíc Koukal (KBR) na 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 68. Střely na branku: 35:36. Průběh utkání: 0:1,2:1,2:2,3:2.

Jelínek - Jánošík, Bednárik, Bartejs, Rohal - Filippi, Miškovský, Maďar - Morong, Šetka, Bittner – Urban, Vambera, Šrejma

HC Kometa Brno

Vrba – Nedvěd, Krejčiřík, Koukal, Dittrich, Bilčík – Ondrášek, Touška, Zavadil – Süsser, Prokeš, Crhák – Zavadil, Maša, Krytinář – Novák, Dujsík, Pospíšil – Lesonický

První zápas Bílí Tygři na ledě Komety vyhráli jen o gól, a tak se dal čekat opět vyrovnaný zápas. Opak byl ale pravdou. Ve třetí minutě zamířil na trestnou lavici liberecký Vambera a hosté využili hned svou první přesilovou hru. V čase 3:25 rozjeli hráči Brna v útočném pásmu kolotoč, když od modré pálil Krejčiřík. Jelínek jeho střelu vyrazil k Touškovi, který nahrál puk Ivo Crhákovi a pro toho už nebyl problém uklidit kotouč do branky - 0:1. Domácí se snažili hned odpovědět a v čase 5:46 už se opět měnilo skóre. Hostům se nepodařilo vyhodit, puk zachytil Urban, nahrál Jakubu Vamberovi, kterému už jen stačilo zasunout do branky bezmocného Vrby - 1:1. Hned po vstřelené brance si i domácí zahráli přesilovou hru, když si na trestnou lavici musel jít odpočinout brněnský Touška za faul loktem. Liberečtí si vytvořili tlak, avšak jedinou šancí byla střela Rohala, se kterou však Vrba neměl problém. Ve dvanácté minutě se opět mohlo měnit skóre, když na domácí branku zazvonil Prokeš. Hosté pak svou nedisciplinovaností, když na trestnou lavici zamířil Krejčiřík za podražení, museli opět bránit. Ve čtrnácté minutě měl velkou šanci domácí Bittner, jeho pokus zlikvidoval Vrba. Od šestnácté minuty to už byli jen hráči Komety, kteří udávali tempo zápasu a domácí gólman měl plné ruce práce. Po nahrávce Touška zpoza branky to zkusil Ondrášek, mezeru ve výstroji Jelínka ale nenašel. O minutu později musel domácí brankář opět ukazovat své umění, když krásným semaforem zlikvidoval dalekonosnou střelu Koukala. Ke konci třetiny ale přeci jenom Severočeši zahrozili. Nejdříve musel brněnský brankář likvidovat střelu Šetky a poté následnou dorážku Bittnera. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Do druhé třetiny vlítli tentokrát domácí, jako kdyby je pokropil někdo živou vodou. Hned v první minutě střílel liberecký kapitán Jánošík těsně vedle a o minutu později muselo zvonit v uších hostujícímu brankáři, když Miškovský trefil od modré horní tyč branky Vrby. Pak hra mírně přitvrdila a rozhodčí začal prohřešky trestat. Nejdříve si šel odpočinout brněnský Touška, kterému pak dělal společnost liberecký Bednárik. Po návratu brněnského hráče na led nezůstala trestná lavice dlouho prázdná, když na ni zamířil Nedvěd za nedovolené bránění. Tygrům se tak naskytla čtvrtá přesilová hra v utkání. V čase 27:46 si najel liberecký útočník Tomáš Filippi na přihrávku Maďara a vymetl šibenici Vrbovy branky - 2:1. Ve třiatřicáté minutě se do dobré šance v přesilové hře, když na trestné lavici seděl domácí Rohal za faul loktem, dostal brněnský Zavadil, ovšem Jelínka z metru nepřekonal. Závěr druhé třetiny už ale patřil opět domácím, kteří se marně snažili dobít branku dobře chytajícího Vrby. Postupně na něm ztroskotali Bittner, který neprocedil puk skrz betony, a o minutu později i Vambera, který neuspěl střelou z úhlu.

Třetí část začaly oba týmy velice opatrně, když první šanci přinesla až hrubka hostující obrany, kdy se ke střele dostal Bartejs. Poté se hra začala přelívat z jedné strany na druhou a diváci viděli líbivý hokej. Ve čtyřiačtyřicáté minutě střílel brněnský Koukal, jeho střelu se snažil tečovat Maša, domácí brankář byl pozorný a stáhl puk ze vzduchu. Hned z protiútoku se v dobré šanci ocitli domácí Šetka s Bittnerem, akci ovšem překombinovali a nedokázali zasunout kotouč do branky. V padesáté minutě domácím zatrnulo. Liberecký brankář se snažil rozehrát kotouč po mantinelu, jeho nahození zachytil Pospíšil a tak tak, že netrefil prázdnou branku. Na druhé straně se do gólové příležitosti dostali liberečtí útočníci Bittner s Maďarem, Vrba jejich pokus ovšem fantasticky kryl. A jak se říká: „Nedáš, dostaneš.“ V čase 51:52 chyboval domácí Jánošík v obraném pásmu, puk mu byl odcizen Pavlem Pospíšilem, který předvedl ukázkový blafák do beckhendu a srovnal stav zápasu - 2:2. Tygry branka lehce zaskočila a o minutu později putoval za katr Šetka, který v dobré pozici hákoval hostujícího Zavadila. Když se domácí nadechovali k závěrečnému náporu, srazilo je na kolena opět vyloučení. Hosté si vzali time-out a snažili se přetavit svou přesilovku ve tři body. Byli to ovšem liberečtí, kteří byli v oslabení mnohem nebezpečnější. Nejdříve se snažil Filippi natlačit před brankáře a poté mohl půl minuty před koncem rozhodnout utkání, po hrubce v brněnské obraně, liberecký Miškovský. Nestalo se tak, a Tygry čekalo první prodloužení na domácím ledě v letošní sezóně.

Druhý bod navíc se snažila v prodloužení získat pro Liberec dvojice Bittner - Filippi, brankář Moravanů jejich pokusy pohotově zlikvidoval. Když se to ani o minutu později nepovedlo brněnskému Süsserovi, bylo jasné, že zápas dospěje k nájezdům.

Ty začal hostující Süsser, který sice překonal beckhendem Jelínka, ale trefil pouze tyč. Pak také svůj um ukázal brankář Komety Vrba, když zlikvidoval nájezd Filippiho lapačkou. Rozhodnutí přišlo ve třetí sérii, když Maša nepřekonal domácího Jelínka a Adam Jánošík beckhendem rozhodl o vítězství Bílých Tygrů.