Bílí Tygři Liberec

Díky obratu ve třetí třetině dorost opět vyhrál

Date of publication Author Miroslav Fantal, Ondřej Flanderka

Olomouc/Liberec – Dorostenci Liberce zůstávají i po třináctém kole stoprocentní. V pátek si po velké bitvě poradili s Olomoucí, kterou porazili těsně 5:4. Tygři sice prohrávali 3:1 a ještě v úvodu třetí části 4:2, pak ale předvedli skvělý obrat a připsali si další tři body do tabulky. Velkou zásluhu na dvanácté výhře dorostu v řadě měl <b>Tomáš Filippi</b>, který jednu branku dal a na další tři přihrál.

13. kolo, pátek 17. října 2008
4:5
(1:1, 2:1, 1:3)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 17. Konečný (Machala), 29. Placka, 32. Placka (Machala), 41. Zona (Piačka) - 13. Vlach (Filippi), 40. Maďar (Filippi), 42. Kebza (Filippi), 45. Filippi (Bartejs), 47. Bittner (Jánošík). Rozhodčí: Alka – Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:1,3:1,3:2,4:2,4:5.

HC Olomouc

Motáň – Kreisel, Škůrek, Němec, Jergl, Hlídek, Kvapil, Brandýs, Schejbal – Kostelník, Kebza, Konečný, Piačka, Husák, Zitka, Zona, Koutský, Boček, Koryčanský, Lehečka, Machala.

Jelínek (32. Krkoška) – Jandejsek, Bartejs, Bednárik, Jánošík, Rohal, Slavík – Urban, Bittner, Filippi, Šetka, Maďar, Slivka, Šrejma, Morong, Miškovský, Vlach.

V úvodu utkání byli aktivnějším týmem hosté zpod Ještědu. Ti svůj tlak korunovali ve 13. minutě, kdy s lehkostí projel olomouckou obranou Filippi, jenž naservíroval touš nikým neobsazenému Vlachovi, který otevřel skóre. Vedení Tygrů trvalo jen čtyři minuty. Machala přesným křižním pasem přes všechny lajny našel rozjetého Konečného, jenž prostřelil Jelínka.

Začátek druhé periody se nesl v nádechu nevyužitých libereckých přesilovek. Zákonitě přišel trest. Ve vlastním oslabení získal puk Piačka, který poslal domácí do vedení. O tři minuty později to bylo již o dva. Machala zpoza brány nahrával Piačkovi, jenž nejen zvýšil, ale také vyhnal hostujícího gólmana na střídačku. V bráně jej nahradil Krkoška. V poslední minutě druhé části dokázali Severočeši ještě snížit. Bittner svůj samostatný únik v oslabení ještě nevyužil. Z následné akce již branka padla. Úspěšným střelcem byl Maďar.

V první desetiminutovce třetí třetiny padly celkem 4 branky. O první z nich se postaral hned v první minutě olomoucký Zona – 4:2. Avšak liberečtí s odpovědí nenechali dlouho čekat. V rozmezí 5 minut zcela otočili skóre zápasu, když se střelecky prosadili nejprve Jánošík, po něm Filippi a obrat dokonal Šetka. Ve zbytku utkání se Mora marně snažila zvrátit stav. Největší šanci měl 3 minuty před koncem Lehečka, ale poloodkrytou klec netrefil. V závěru utkání již hosté ohrožení své svatyně nedopustili a tak si z hanácké metropole odváží všechny tři body.