Bílí Tygři Liberec

Dorost v nové sezoně válí, další vítězství si připsal ve Vsetíně

Date of publication Author Michal Kubáň, Tomáš Pavlíček

Vsetín/Liberec - Liberečtí dorostenci si snad lepší vstup do sezony přát nemohli. V každém utkání, do kterého nastoupili, dokázali získat všechny body, a jsou tak jasně nejlepším celkem dorostenecké extraligy. Na vsetínském ledě se o výhru zasloužila především produktivní trojka Vlach, Maďar a <b>Tomáš Filippi</b>, která zařídila dvě branky svého mužstva.

8. kolo, sobota 27. září 2008
2:3
(1:1, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 8. Horehleď (Hurtík), 57. Trška (Podešva) - 18. Maďar (Vlach , Fillipi), 27. Fillipi (Vlach), 37. Kouba (Pšota. Říha). Rozhodčí: Kočí - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 5:9 navíc Podešva (VSE)10 min. + do konce, Miškovský (LIB) 10 min. + do konce. Využití: 1:0. Diváci: 115. Střely na branku: 25:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3.

Valašský hokejový klub

Belák - Žabčík, Pelc, Hurtík, Trška, Mlýnek, Tyralík - Ondra, Daněk, Kitzberger - Krucký, Kubát, Adámek, Horehleď, Podešva, Slováček, Djorič, Klimek, Kajaba, Gromus.

Jelínek - Bartejs, Bednárik, Janošik, Říha, Čechura, Rohal, Dám, Urban, Příkazský, Schutz, Bittner, Fllipi, Kouba, Psota, Maďar, Miškovský, Vlach.

Do sobotního zápasu nastupovaly oba celky s rozdílnými pocity. Bílí Tygři nastoupili velmi dobře naladěni, neboť v pátek vyhráli na zlínském ledě 4:1. Naopak Vsetín musel napravovat svoji reputaci z předchozího zápasu poté, co prohrál s ambiciózní Mladou Boleslaví 1:5.

V brance Vsetína dostal přednost brankář Belák. Hned v prvních momentech zápasu se na libereckého Jelínka řítil Djorič s Podešvou, ale vsetínský kapitán nedokázal dostatečně zvednout puk. V zápětí liberecký Maďar dostal přihrávku, vypálil a kotouč se jen otřel o pravou tyč Belákovy branky. Skóre se měnilo až v čase 7:34. Velké klubko hráčů před libereckou svatyní prostřelil Petr Horehleď a poslal Vsetínské do vedení.

O čtyři minuty později mohli Liberečtí snížit. Miškovský připravil puk pro Příkazského, ale jeho ránu z boku vsetínský brankář vyrazil do bezpečí. Bílí Tygři aktivně napadali a byli dychtiví po srovnávací brance, o čemž nasvědčovalo několik rychlých akcí ve třetině domácích, které nejednou skončily potyčkou před Belákem. Hosté hráli přesilovku, když lehké nahození Patrika Maďara dva metry od modré čáry zaplachtilo do vsetínské klece velmi snadno – 1:1. Vsetínští mohli poté rychle zareagovat ve vlastní přesilovce. Nestalo se tomu tak. Ba naopak. Po chybě v domácí rozehrávce se na Beláka řítil rozjetý Vlach, ale jeho kličku do bekhendu vsetínský brankář zneškodnil.

Právě ve druhé části Liberec dostal domácí pod tlak a neustále zaměstnával brankáře Beláka. Ve 24. minutě si Liberečtí rychle prohodili puk za brankou, nahráli Filipimu, jenž pohotově vypálil. Ovšem Belák se blýsknul parádním zákrokem. Na druhé straně nevyužitou vsetínskou přesilovku potrestali Liberečtí. Tomáš Fillipi projel sám před Beláka a kličkou do bekhendu poslal svůj tým do vedení.

Valaši mohli okamžitě srovnat. Slováček zpoza branky přihrál do jízdy Kajabovi, jehož střela mířila přímo doprostřed branky. Ve hře čtyř na čtyř ve 35. minutě ujela dvojice Vlach – Fillipi, avšak Fillipiho blafák skončil vyražený Belakovým betonem. Diváci nečekali na branku dlouho. Těsně po konci liberecké přesilovky Psota našel volného Koubu, jenž puk nasměroval mezi betony vsetínského fakíra – 1:3.

Valaši v závěreřné třetině museli otevřít hru, aby mohli vstřelit kontaktní branku. Po špatné rozehrávce se dostal do brejku Příkazský, přičemž jeho prudkou střelu mezi betony Belák zlikvidoval. Hosté se usídlili ve své obranné třetině a čekali na chyby domácích. Domácí v další přesilovce měli potíže s vytvořením tradičního zámku, tak jediná dělovka z Hurtíkovy hole zaměstnala brankáře Jelínka. Ve 44. minutě jako buldoci dolovali Ondra s Kajabou před libereckou brankou, ale puk se jim nepodařilo do sítě protlačit. Hned poté Horehleď roztočil svou kombinaci opět s obráncem Hurtíkem, avšak Jelínek byl opět pozorný.

Čtyři minuty před koncem zápasu, poslal Podešva puk do jízdy Peteru Trškovi, který přebruslil obránce a bekhendem pod horní tyčku upravil konečný stav zápasu na 2:3. I přes závěrečný oddechový čas si domácí nedokázali vytvořit šance na srovnání, neboť Liberec pečlivě kontroloval poslední minuty zápasu.