Bílí Tygři Liberec

Díky brance z poslední minuty dorostenci opět vyhráli

Date of publication Author Martin Lísal, Ondřej Flanderka

I třetí zápas nové sezóny byl pro liberecké mladíky vítězný. Dorostenci totiž zvládli závěr utkání v Brně a porazili Kometu 2:1. Severočechy poslal nejprve v závěru druhé části do vedení Tomáš Filippi, domácí pak ale vyrovnali a o hubeném vítězství Tygrů tak rozhodl gól Patrika Maďara, který padl sedmatřicet vteřin před koncem třetí třetiny. Zítra jedou dorostenci do Jihlavy.

3. kolo, pátek 12. září 2008
1:2
(0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 51. Nedvěd (Beránek, Krejčiřík) - 40. Filippi (Vlach), 60. Maďar (Filippi). Rozhodčí: Volf - Humpoliček, Pospíšil. Vyloučení: 10:11, navíc Maša 10 min a Vlach (LIB) 5+DK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 67. Střely na branku: 20:37. Průběh utkání: 0:1,1:1,1:2.

HC Kometa Brno

Barus - Bilčík, Dittrich, Hradil, Koukal, Krejčiřík, Krytinář, Máša, Nedvěd - Beránek, Crhák, Dujsík, Křen, Lesonický, Maša, Novák, Ondrášek, Pospíšil, Prokeš, Touška, Zavadil.

Jelínek - Bartejs, Bednárik, Jánošík, Říha, Čechura, Rohal, Dám, Urban, Příkazský, Schutz, Bittner, Filippi, KOuba, Psota, Šetka, Maďar, Morong, Miškovský, Vlach.

Kometa během minulého víkendu získala venku dva body na Kladně, dnes ji však čekal soupeř více než zdatný. Liberečtí Tygři totiž zatím neztratili ani bod a i v hale Rondo byli v úvodu aktivnější. Během úvodních dvaceti minut mohli domácí děkovat hlavně Barusovi v brance za bezbrankový stav. Branku neinkasoval ani během takřka dvouminutové přesilovky 5 na 3, kterou měli hosté k dispozici po faulech Koukala a Ondráška. Největší šance spálili Šetka a Vlach. Z domácích se do dobré příležitosti dostal jen Nedvěd, když se proháčkoval přes dva hráče soupeře, branku však minul. Liberec deptal domácí tým nekompromisní a tvrdou hrou, Kometa po většinu této části nestačila tempu zápasu.

Ve druhé části domácí zvedli hlavu a postupně se dostávali do tempa. Pomohla jim i první přesilová hra. Byť zůstala nevyužita, podařilo se Kometě několik kombinací a na hráčích v bílém bylo znát vzrůstajícíá sebevědomí. nejvíce starostí nadělala Liberci teč Křena, kotouč však těsně minul branku. Hrál se svižný hokej, kterému dominovali oba gólmani. První branky se tka diváci dočkali až v samém závěru prostřední části hry. Domácí tým nevyužil přesilovou hru a prakticky pár vteřin po návratu hostujícího Dáma na led se Liberec prosadil. Po chybě v útočné třetině Kometa propadla, čehož využil Tomáš Filippi. Po samostatném úniku se trefil přesně do růžku Barusovy klece - 0:1.

Poslední třetina byla rozhodně nejzajímavější, byť hokejové kvality v ní bylo poskrovnu. Kometa ještě zlepšila hru, její převahu umocňovaly časté přesilové hry. S přibývajícími minutami se ovšem na hole domácích vkrádala nervozita a ti tak selhávali i v jasných šancích. Až v 51. minutě se diváci dočkali vyrovnání. Nejprve v jasné šanci minul Zavadil, když netrefil prázdnou klec, o pár vteřin později už ale odražený kotouč poslal do sítě Ondřej Nedvěd - 1:1.

Pak se začaly dít věci. Hosté předvedli několik tvrdých zákroků a vyloučen byl Říha a těsně po něm Vlach - ten dostal dokonce trest na pět plus do konce a musel odejít do sprch. Po dalším trestu měla Kometa k dispozici předlouhou přesilovku pět na tři a mohla zlomit zápas. Ovšem opak byl pravdou. Domácí prakticky neohrozili branku soupeře, Tygři drželi puk daleko od své obranné třetiny a v pohodě se ubránili. Ba co víc - již ve čtyřech se jim povedlo dokonce i skórovat. Dezorientované pětici domácích ujelo duo Tomáš Filippi - Patrik Maďar a druhý jmenovaný po pěkném blafáku poslal hosty opět do vedení! Otřesená Kometa se pak odhodlala k powerplay, na výsledku se však nic nezměnilo. Po místy hodně vyhecovaném utkání si tak Liberec odváží všechny body, především díky heroickému výkonu v oslabení.